Akvilė Kavaliauskaitė

Akvilės Kavaliauskaitės novelių rinkinys „Kūnai“ 2020 m. išrinkta „Metų knyga“. Knyga nominuota Jurgos Ivanauskaitės premijai, pateko į geriausiųjų penketukus „15min geriausių knygų rinkimuose“ ir „Metų knygos rinkimuose“.

Akvilė yra LRT laidos „(Ne)emigrantai“ kūrėja, žurnalo „Happy365“ autorė, yra laisvai samdoma tekstų rašytoja, dirbusi su „Caffeine“, „Eurovaistine“, „Zip fm“ ir daugybe kitų klientų. 

Nuo 2016 metų Akvilė dirba kaip kūrybinio rašymo lektorė. Tarp klientų – LR vyriausybė, Kauno miesto savivaldybė, „Lietuvos draudimas“, kelionių organizatorius „Baltic Tours“. 

Jos lakoniškais ir ironiškais tekstais džiaugiasi socialinių tinklų sekėjai. 

2015 m. pradėjo domėtis reklamos kūryba. Buvo reklamos agentūros „Milk“ kūrybininkė. Su agentūra laimėjo auksinę strėlę festivalyje „Adrenalinas“, taip pat – pagrindinį prizą konkurse „White Square“. 

2011 m. Akvilė baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, žurnaliste pradėjo dirbti vos įstojusi mokytis. Jos straipsniuose dažniausiai vaizduojami didelius gyvenimo pokyčius išgyvenę žmonės, menininkai, keliautojai. 

„Žmonės kartais stebisi, kad dirbu daug skirtingų darbų. O man jie visi panašūs, nes visur – ir spaudoje, ir televizijoje, ir reklamoje – aš pirmiausiai rašau. Savo darbuose sutinku istorijos vertus žmones ir lankausi vietose, kurias norisi fotografuoti, kasdien mokausi ir mąstau, koreguoju ir vertinu. Paskui mintys atsiranda knygose. Taigi visus savo darbus iš esmės suprantu kaip vieną – reikia kažką parašyti, o paskui žiūrėti, kas iš to išeis.“